wp hosting

İnternet sitesi kurmak, e-ticaret sitesi açmak ya da blogger olmak isteyen kişi ve işletmelerin kullanabileceği birçok site açma yöntemi bulunmaktadır. Genellikle kişiler internet sitesi kurmak istedikleri zaman bütçelerini aşmayacak ve performans özellikleri iyi olan alt yapıları ve hostingleri tercih etmektedir.

WordPress, günümüzün en çok tercih edilen internet sitesi kurma ve blog açma yöntemlerinden birisidir. Genellikle kurumsal web sitesi açmak ya da blog yazarlığı yapmak isteyen kişi ve işletmeler tarafından wordpress oldukça çok tercih edilmektedir. Fakat wordpress ile internet sitesini kurmak isteyen kişilerin site kurma işlemleri öncesinde wordpress hosting hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

WordPress Hosting ile Web Hosting’in Farkları

WordPress ile internet sitesi kurmak isteyen kişiler hosting ararken birçok farklı hosting türü ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle kişilerin ilk ulaştığı hosting türlerinin web hostingler olduğu bilinmektedir. Günümüzde birçok kişi wordpress hosting ile web hostingin farkları hakkında araştırmalar yapmaktadır.

WordPress Hosting Nedir, WordPress Hosting İle İnternet Sitenizi Kurun adlı yazımızın bu bölümünde sizler için Web hosting ve wordpress hosting arasındaki farkları derledik.

  • Web hostingler ile internet sitesi kurmak isteyen kişiler veritabanı işlemlerinden otomasyon işlemlerine kadar olan tüm işlemleri kendileri yapması gerekmektedir. Fakat wordpress hosting kullanan kişiler otomasyon kurulumlarını yalnızca iki adımlı bir süreç ile kolayca tamamlayabilmektedir.
  • WordPress hostingleri içerisinde bulunan CPU ve Ram özellikleri web hostinglere göre daha fazladır. Yani kısacası wordpress hosting kullanarak bir internet sitesi açtığınızda sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • WordPress hostinglerde internet sitelerinin yedekleri otomatik olarak günlük alınırken web hostinglerde yedekler belirli aralıklar ile alınmaktadır.
  • WordPress hosting paketleri içerisinde birçok eklenti yüklü olarak gelmektedir. SEO eklentileri, mail eklentileri e-ticaret eklentileri yüklü gelen başlıca plug-inler arasında bulunmaktadır. Fakat web hosting kullanan kişi ve işletmeler bu eklentileri tek tek kendileri eklemelidir.
  • Sitelerde yaşanabilecek problemlerden olan ön bellek problemlerini çözmek üzere wordpress hostinglerde özel yazılımlar bulunmaktadır.
  • WordPress hosting paketlerinde SSL sertifikaları yer alırken web hosting kullanan kişi ve işletmeler bunları özel olarak satın almaktadır.
  • CDN hizmeti wordpress hostingler içerisinde ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Kısacası wordpress hosting paketleri web hosting paketlerine göre daha avantajlı hostinglerdir. Sizler de bir internet sitesi kurmak istiyorsanız wordpress hosting paketlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz. Böylece sitenizin problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlayabilir ve kesintisiz hizmet verebilirsiniz.

Avatar of fibrika

Yazar

fibrika

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir